آرشیو خبر ا مطالب آموزشی ا حوزه عملیات ا حوزه پیشگیری ا مدیر عامل ا تماس با ما ا پست الکترونیک                                                                                                صفحه اول

 

                  
 

 

 

  واحد ورزش  

آمادگی جسمانی و بهره مندی از تمرینات ورزشی از ضروریات شغلی یک آتش نشان محسوب می گردد . داشتن بدن ورزیده در عملیاتهای طاقت فرسا ، بسیار کارگشا بوده و سرعت و دقت عملیات را افزایش می دهد . از اینرو آتش نشانی های سراسر دنیا به صورت حرفه ای به این مهم پرداخته ، تا جائیکه هر ساله المپیادهای بزرگ ورزشی در کشورهای گوناگون با شرکت آتش نشانان برگزار می گردد .

در کشور عزیزمان ایران نیز ، ورزش آتش نشانان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و با برنامه ریزی های که از سوی وزارت کشور صورت می گیرد به صورت خرد و کلان به این مسئله پرداخته می شود . سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس به عنوان پیشگام در این حیطه ورزشی در استان به شمار می آید .

این سازمان تاکنون برگزاری دو دوره مسابقات کشوری را بشرح زیر بر عهده داشته است :

1- مسابقات فوتسال آتش نشانان کشور در سال 1383

2- دومین دوره مسابقات منطقه ای عملیاتی ورزشی آتش نشانان و امدادگران منطقه 3 کشور  ( اردیبهشت ماه 1387 ) .

تجهیزات و امکانات ورزشی سازمان :

1- سالن بدنسازی آتش نشان : این سالن ورزشی (در ایستگاه شماره یک ) با همکاری شهرداری در سال 1384 راه اندازی و به بهره برداری رسید . تجهیزات مدرن بدنسازی ، فضای شیک و دلپذیر با حضور مربیان مطرح استان از جمله امکانات مناسب این باشگاه ورزشی به شمار می آید .

2- زمین والیبال ساحلی : قسمتی از ایستگاه شماره 5 (امداد و نجات دریایی) به احداث آین زمین اختصاص یافته است . دو زمین در مجاورت هم و سکو و سایبان مخصوص تماشگران از امکانات آن به حساب می آید .

3- برج عملیاتی ورزشی چند منظوره : این برج از سه طبقه تشکیل شده است . که برای تمرین و مسابقات ورزشی نردبان استفاده می گردد . ضلع جنوبی این برج مخصوص تمرینات صخره نوردی و در مرکز آن چاه آموزشی قرار دارد .

علاوه بر موارد ذکز شده در تمامی ایستگاهها امکانات زیر وجود دارد :

 زمین والیبال ، میز پینک پنگ ، وسایل بازی گل فنی و دارت

   

صفحه اول

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است .