آرشیو خبر ا مطالب آموزشی ا حوزه عملیات ا حوزه پیشگیری ا مدیر عامل ا تماس با ما ا پست الکترونیک                                                                              صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

 

 

 

 

 

 

  آتش سوزی کامیونها در پایانه بار    پنجشنبه  97/3/17

 

ساعت اعلام حادثه :  12:56

 


آتش سوزی کامیونها در پایانه بار عمدی نبوده است .


حسن امینی زاده، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس گفت : شایعاتی که درباره آتش سوزی عمدی در پایانه بار بندرعباس منتشر شده درست نیست و نقص فنی در یک کامیون اصلی ترین احتمال وقوع حادثه در این محل است .
حسن امینی زاده بعد از ظهر جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حریق مربوط به بعد از ظهر پنجشنبه است که طی آن سه دستگاه کامیون در پایانه بار بندرعباس دچار آتش سوزی شد .
وی افزود : حریق از اتاق راننده یکی از خودروها آغاز شده و سپس به دو کامیون مجاور سرایت کرده است .
حسن زاده تاکید کرد: در کارشناسی های ابتدایی ، دو احتمال به عنوان دلیل این حادثه شناسایی شده که یکی از آنها نقص فنی و دلیل دیگر استفاده از پیک نیک در اتاق راننده است .
به گفته معاون آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس، هر چند پایانه بار در محدوده عملیاتی آتش نشانی بندرعباس نیست اما با این حال خودروهای اطفای حریق از ایستگاه شماره سه واقع در خیابان گلشهر به پایانه اعزام شدند .
پایانه بار باید مجهز به خودروی اطفای حریق باشد .
امینی زاده ادامه داد : بر اساس استانداردها و قوانین ، پایانه بار بندرعباس با توجه به اهمیتی که دارد باید خودروی آتش نشانی و تجهیزات اطفای حریق داشته باشد که در روز گذشته این امکانات در محل موجود نبود .
وی تصریح کرد: نبود خودرو و تجهیزات اطفایی در پایانه بار بندرعباس موجب گسترش آتش ، افزایش خسارت و تاخیر در اطفای حریق شد .
از روز جمعه ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که ضمن نشان دادن صحنه های حریق در پایانه بندرعباس ، در آن ادعا می شود ، ۶ خودروی سنگین به صورت عمدی آتش زده شده اند که معاون آتش نشانی بندرعباس در گفت و گو با ایرنا این شایعه را تکذیب کرد .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است .