آرشیو خبر ا مطالب آموزشی ا حوزه عملیات ا حوزه پیشگیری ا مدیر عامل ا تماس با ما ا پست الکترونیک                                                                              صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

 

 

  دوره شصت و دوم بازی مقابله با بحران

 

 

یکشنبه  98/09/10

 


آتش نشانانِ داوطلب در کنار کودکان در بازی مقابله با بحران/ این بار 57 نفر از دانش آموزان دبستان دخترانه تدبیر مهر- دوره دوم
 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی وخدمات ایمنی شهرداری بندرعباس ،به نقل از امید علمشاه،مسئول آموزش این سازمان، اذعان داشت: شصت و دومین دوره از بازی مقابله با بحران (لاکی) آغاز بکار نمود.

علمشاه از حضور آتش نشانان داوطلب به عنوان مربیان آیتم های آموزشی سخن به میان آورد و افزود: با توجه به برگزاری چهار دوره آتش نشان داوطلب در تابستان ۹۸ ، جمعی از داوطلبان بصورت مشتاقانه و بعنوان مربیان آیتم های آموزشی این بازی در کنار کودکان با سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس شروع به همکاری نمودند.


دوره شصت و دوم از بازی مقابله با بحران باحضور 57 نفر ازدانش آموزان دبستان دخترانه تدبیر مهر-دوره دوم انجام پذیرفت و دانش آموزان مهارتهای لازم درخصوص مقابله با حوادث در زمان قبل و بعد از بحران رافراگرفتند.

علمشاه در ادامه عنوان کرد: هدف ازبرگزاری این کارگاه آشنایی افراد با حوادث و راههای پیشگیری آن در زمان بحران میباشد.


از نمونه بازیهای این کارگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

نحوه ثابت کردن وسایل منزل

نجات از زیر آوار با ابزار موجود مثل جک ماشین و الوار

حمل مصدوم با پتو

کمکهای اولیه

خاموش کردن آتش با خاموش کننده دستی (اطفای حریق)

ساختن ظرف غذا با کاغذ و پلاستیک

بازی با کارت های آموزشی

آموزش انواع گره

عبور از دود در هنگام دود گرفتگی

برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع ایمنی

همچنین با توجه به همکاری های پیشین با اداره آب و فاضلاب ، کارشناسان آموزش اداره آب در خصوص بحران آب ، بخشی از این آموزش را به خود اختصاص دادند.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است .