آرشیو خبر ا مطالب آموزشی ا حوزه عملیات ا حوزه پیشگیری ا مدیر عامل ا تماس با ما ا پست الکترونیک                                                                              صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

 

 

  مهار آتش شناور مسافری

 

 

پنج شنبه   98/09/14
 

 

ساعت اعلام: 12:18

 

 

 

مهار آتش شناور مسافری با عملیات مشترک تیم‌های امداد دریایی و آتش نشانی شهرداری بندرعباس و  آتش نشانی بندر شهید باهنر

 

 

حسن امینی ، معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس در گفتگو با واحد خبر این سازمان اعلام کرد : طی تماس اداره بنادر و دریانوردی با سامانه 125 آتش نشانی بندرعباس مبنی بر حریق یک فروند شناور مسافربری ، در ساعت 12 و 18 دقیقه اطلاع داده شد.


امینی اظهار داشت: شناور مسافری "ذوالفقار 90" با 66 نفر مسافر از بندر شهید حقانی بندرعباس عازم جزیره قشم بود که موتورخانه این شناور در فاصله دومایلی ساحل دچار حریق محدود شد و از ادامه حرکت بازماند.

بلافاصله پس از اعلام اضطرار فرمانده این شناور مسافری تیم عملیاتی آتش نشانان از ایستگاه های پنج، هشت و یک بوسیله دو فروند قایق، یک فروند جت اسکی به محل اعزام شد، همچنین دو خودرو اطفایی از سازمان آتش نشانی و یک خودرو از آتش نشانی بندر شهید باهنر به محل اسکله شهید حقانی اعزام شدند. این اقدامات با همکاری تیم جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و آتش نشانی بندر شهید باهنر و آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس صورت گرفت.

مسافران در ایمنی و سلامت کامل به پایانه دریایی شهید حقانی انتقال یافتند و حریق در شناور مضطر نیز توسط تیم های عملیاتی اداره کل بنادر استان و آتش نشانی شهرداری بندرعباس و آتش نشانی بندر شهید باهنر، مهار شد.

این عملیات در ساعت 14 و 16 دقیقه به پایان رسید.

 

صفحه اول ا بازگشت به آرشیو

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است .