بازگشت

خبر

 

راننده پرايد

 

راننده تريلر ولو

 

 

تصادف زنجيره اي 6 خودرو

جاده اسكله شهيد رجايي تاكنون شاهد تصادفهاي بسياري بوده است كه اغلب آنها سنگين و منجر به مصدوم و يا فوت سرنشينان وسايط نقليه شده است .

اين جاده كه مسير اصلي حمل بار كاميونها از سراسر كشور مي باشد به علت عدم توجه به هشدارهاي رانندگي از جمله سرعت غير مجاز ، سبقتهاي بي جا ، خواب آلودگي و عدم توجه كامل به مسير حركت و علائم خصوصاً در شب ، حوادث غم انگيزي را در خاطره خود دارد .

درصد بالائي از قربانيان اين حوادث مربوط به سرنشينان خودروهاي سبك است كه عموماً مابين خودروهاي سنگين گير مي كنند .

حادثه مورخ 14/9/85 كه ساعت 18:19:30 خبر وقوع آن به ستاد فرماندهي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني بندرعباس اعلام گرديد ، مربوط به برخورد يكدستگاه تريلر ولو حامل كانتينر با دو دستگاه پرايد ، يك دستگاه ميني بوس ، يك دستگاه تريلر ، يك دستگاه پژو 206 و يكدستگاه پيكان سواري بود .

به محظ اطلاع يافتن از حادثه يك دستگاه خودرو امداد و نجات از ايستگاه شماره يك و يك دستگاه خودرو اطفائي از ايستگاه شماره دو به محل اعزام شدند .

مسير حركت از سمت اسكله به طرف شهر بوده    ( دور برگردان نيروگاه برق ) و در اين سانحه بيشترين آسيب به خودرو پرايد  وارد گرديد كه زير چرخهاي تريلر كشيده شده بود ( از قسمت صندوق عقب ) . تريلر به گونه اي با بقيه خودروهاي ذكر شده  نيز برخورد داشته  است .

راننده و سرنشين جلو خودرو پرايد كه بين آهن الات باقي مانده از خودرو ، محبوس شده بودند زخمي و امكان بيرون آوردن آنان بدون استفاده از تجهيزات غير ممكن بود .

نيروهاي امداد آتش نشاني پس از بريدن درها و سقف پرايد ، تريلر را كه كاملاً بر روي آن قرار گرفته بود بوسيله جرثقيل بلند كرده پرايد را از زير بيرون كشيده و فوراً مصدومين را زنده به اورژانس مستقر در محل تحويل ، كه بلافاصله به بيمارستان انتقال يافتند . حال عمومي مصدومين رضايت بخش و مشكل خاصي از اين بابت گزارش نشده است .

 

 

 

 

 

بازگشت